HaberAKPARTİ TAVŞANLI İLÇE BASKANINDAN TERORU KINAMA MESAJI. [03.10.2015 11:10:04] HaberDüğün [31.08.2015 11:05:40] HaberDüğün [31.08.2015 11:04:25] Haber30 Ağustoa Zafer Bayramı [29.08.2015 16:45:34] HaberBelde Ziyaretlerimiz [24.08.2015 12:49:45] HaberEmekliler Cemiyeti Genel Kurulu [24.08.2015 11:57:55] HaberKöy Gezilerimiz [20.08.2015 17:41:12] HaberKöy Gezilerimiz [20.08.2015 17:39:10] HaberKöy Gezilerimiz [20.08.2015 17:30:34] HaberKöy Gezilerimiz [20.08.2015 14:09:19]

İCRAATLAR VE PLANLAR

Tavşanlı'da 24. Dönem'de Ak Partinin İcraatları
 
Nihat Mermer' dilinden kısaca başlıklar
 
'Milletvekili Vural Kavuncu ile, 3 saat kadar sohbet ettik. Fazlaca konu başlığı ve bilgi var. İşte Kavuncu'nun bazı açıklamalarından kısa kısa notlar:
 
* Tavşanlı'yı, iyileştireceğimiz kara yolları ile bir geçiş noktası haline getirmek istiyoruz. Öyle ki İstanbul'a uğramadan doğrudan Avrupa'ya geçişi sağlayacak yolun merkezinde, Tavşanlı var. Hayal gibi gözükse de belki de hiç uğraş vermeden Tavşanlı'yı, bu yol ile kalkındıracağız. Ayrıca; civar il ve ilçelerle bağlantı yollarımızı da iyileştiriyoruz.
 
* Demir yolu taşımacılığı, modernleşmenin bir sembolüdür. Belki fark edilmedi ama demiryollarımızı neredeyse yeniden inşa ettik. Artık manevralar da Tavşanlı'da değil Tunçbilek'te yapılacak. Zaten bir kısım manevralar, Tunçbilek'te yapılıyor. İleride, tüm manevralar Tunçbilek'te yapılacak ve Emet kavşağından dakikalarca beklenmeyecek.
 
* Ankara'ya, Eskişehir'e, günü birlik olarak trenle gidip gelebilirsiniz. Karayolunu kullanarak yorgunluk çekmeyin. Trenlerimiz çok modern ve hızlı. Üstelik Balıkesir hatlı, elektrikli hale gelecek.
 
* Projeler, Kavuncu'ya ait değil ama sanki kendi yapmış gibi konuşuyor diyenlere, Balıkesir yolunun 45 yıllık bir proje olduğunu hatırlatırım. Göreve geldik ve büyük mesafe kat ettik. Yıllardır yapılmayan hastaneyi, birkaç yılda yerine diktik ve kalitesi yüksek bir hastane oldu. Çocuğu doğurmak değil, besleyip büyütmek önemlidir. Bizi böyle eleştirenler, neden başladıkları, daha doğrusu bir türlü başlayamadıkları işleri bitiremediler?
 
* Göreve geldiğimden beri, Linyitspor'un yönetimsel anlamda büyük zaafları olduğunu dile getirdim. Bu hala devam ediyor. Kulüp başkanı çıkıp da bir açıklama yapmıyor. 
 
* 2013 yılında; kulübün borcu, 11 Milyon Lira idi. Bu borç, ödene ödene 4 Milyona kadar indi. 
 
* Bu kulübe, 5 Milyon Lira gibi maddi kaynak sağladık ancak   Saadet Partisi, yerel secim oncesinde, 10 bin lira veriyoruz diye şov yapti ama adaylari secilemeyince, parayi vermediler. Linyitspor uzerinden siyaset yapmak hos degil.
 
* Opet, kulübe sponsor olmak istedi. Hatta bizzat toplantılara katıldım ve şartlarımızı dile getirdik. Onlar da takımın 2. Lig'de kalması gerektiğini söyledi. Girişimci olarak bir takım iş adamları ve tanınmış futbolcular vardı ancak ne Acun Ilıcalı oradaydı ne de ismi geçti. Azizi Yıldırım ve Acun Ilıcalı laflarının nereden çıktığını bilemiyorum.
 
* Ada Stadı'nı yapan yüklenici firma, sıkıntılar yaşadı. Üzerine bir de TFF sorun çıkartınca, bugünlere geldik. Aslınca çok modern bir tribün  yapıldı ama aksilikler peşimizi bırakmadı. Birkaç aylık zaman daha var. 
 
* "Vural Kavuncu, neden seçim propagandası yapmıyor? Neden reklam yapmıyor? Partisi gözden çıkarttı diye mi yoksa yeri garanti olarak görüldüğü için mi?" şeklinde soru sorup fikir yürütenler unutmamalıdır ki biz, halkın vekiliyiz. Çalışıyoruz yani... Öncelikle işimizi yerine getirmek zorundayız. Ve elbette ki aday adaylarına göre birkaç adım önde olan kişileriz. En basitinden; biz, temayüle girmedik. Ve bizim reklamımız, yaptığımız hizmetlerdir. 
 
* Temayül yoklaması, belirleyici kriter değildir. Mesela geçen dönem, temayülde ik beş sırayı alan hiç bir aday adayı, aday olarak gösterilmedi. 
 
* Elbette reklam yapılır ancak abartılı şeyler, hoşuma gitmiyor. Bazı aday adaylarının, dört-beş yıllık gelirlerini, iki aylık seçim sürecinde harcamalarını doğru bulmuyorum. Tabii ki ekonomik gücü varsa dilediği gibi harcayabilir lakin aday adaylığı sürecinde, bu kadar şaşayı yadırgıyorum.
 
* Kütahya milletvekillerinin, küs, kavgalı olduğu intibası doğru değildir. Evet belki o birlik fotoğrafını veremedik ama asla çekişme, kavga gibi bir durum yok. Hepimiz de çeşitli komisyonlarda olan kişileriz. Yoğunluktan ötürü bir araya gelmemiz pek mümkün olmuyor.
 
* İki milletvekilimiz, 3. dönemlerini tamamladıkları için aday olamayacaklar. Kütahya'yı, yeni milletvekilleri temsil edecek.
 
* Kütahya'yı temsil edecek vekil adaylarının kafasında, Kütahya fotoğrafı olmalıdır. artıyı eksiyi tartabiliyorsa, Kütahya adına projeler geliştirebiliyorsa, o zaman potansiyel var demektir.
 
* Kütahya'yı temsil edecek milletvekili sayısının, nüfus oranı azaldığı için, Kütahya göç verdiği için düştüğü bilgisi doğru değildir. Vekil sayımız düştü ama bunun sebebi, nüfusumuzun, yeteri kadar artmamasıdır. Evet; nüfusumuz artmış ama bu artış istenilen ortalamanın altında olduğu için vekil sayımız düştü.
 
* Ancak bir gerçek de var ki kırsaldaki nüfus, merkeze doğru kayıyor. yani kırsaldaki vatandaşlarımız, ilçelere ve ile göç ediyor. Tabii bir de civarımızdaki illere komşu olanlar, o illere kayıyor.
 
* Doğurganlığımız da azalmış vaziyette. Verileri inceledim. Doğurganlık seviyemiz, düşüyor. Bu yüzden istenilen seviyede nüfus artışı sağlayamıyoruz.
 
* Ancak gelişmek demek nüfusun artması demek değildir. Refah seviyemiz yükseliyorsa, eğitim kalitemiz yükseliyorsa gelişiyoruz demektir. 
 
* Tavşanlı'da, 2. Organize Sanayi'nin açılmamasının sebebini, yanlış yerde arıyorlar. Bir kural vardır. Bir organizede, doluluk oranı %70'i geçmedikçe, diğer organize faaliyete geçemez. Tavşanlı'da ilk organize doldu ve 2. etaba geçildi ama 2. organizenin açılamamasının sebebi, Kütahya 2. Organize Bölgesi'nin yeteri kadar doldurulamamasıdır. Herkes, Altıntaş'ı sebep gösteriyor veya "O zaman neden Altıntaş'a açıldı?" diyor ama onun da bir kuralı var. Eğer bir bölgeye, özel yatırımcı talebi varsa ve belirlenen kriterler tutuyorsa, var olan organize sanayinin doluluk oranı %70'in altında olsa bile, bu talep yerine getirilir. Altıntaş'taki durum budur.
 
* Kömür İşletmelerinin özelleştirilmemesini, Tavşanlı için bir kazanç olarak görüyorum.
 
* Özelleştirilen kurumlarda ise işçinin hakkını korumak, temel prensibimiz olacak.
 
* Yeni hastanemiz, uzak değildir. Hastaneye, TOKİ tarafından açılması planlanan bir yol projemiz var.
 
* Cezaevi projemiz bitince, Tavşanlı'yı yeni ve umutlu günler bekliyor olacak. Cezaevi, yollarımızın gelişmesini de sağlayacak. Tavşanlı'yı, bir merkez haline getirecek.
 
* Tavşanlı'ya, spor salonları ve sosyal alanlar kazandırıyoruz. Gençlerimizin önünü açıyoruz.
 
* Marangozlar Sitesi ve Leblebiciler Sitesi, Tavşanlı'nın yüz akı projelerdir ve bu sitelerdeki esnaflarımız, kendilerini de geliştirerek ilerliyorlar. Üretim, artıyor. Aynı şey, inşallah Küçük Sanayi Sitesi için de olacak.
 
* Kaynağından su projesini, mutlaka gerçekleştireceğiz. Balık çiftliği meselesini çözmek için de toplumsal çıkar kriterlerini kullanacağız.
 
* Bu ve bunun gibi; Kütahya'yı bekleyen bir çok müjdeli haberimiz, projelerimiz var. Hepsini açıklayacağız. Kütahyalı isek amacımız, Kütahya'yı geliştirmek olmalıdır.
                                                                                                                                                                                       NİHAT MERMER
18/Mart/2012'den bugüne toplam ziyaretçi sayımız 413877
© 2012
Tüm hakları Ak Parti Tavşanlı AR-GE Başkanlığı'na aittir.